banner1571

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

 Sokak ortasında Kur'an-ı Kerim'i yaktı

Danimarka'da bir kişi müslüman vatandaşların çoğunlukla yaşadığı yerde sokak ortasında Kur'an-ı Kerim'i yaktı. 

Genel 02.03.2021, 22:21 02.03.2021, 22:26
420
 Sokak ortasında Kur'an-ı Kerim'i yaktı

 Sokak ortasında Kur'an-ı Kerim'i yaktı Danimarka'da bir kişi müslüman vatandaşların çoğunlukla yaşadığı yerde sokak ortasında Kur'an-ı Kerim'i yaktı. 

Müslüman vatandaşların çoğunlukta yaşadığı Kopenhag'ın Norrebro bölgesinde Kur'an-ı Kerim'e çirkin saldırı düzenlendi. İslam dünyasını ayağa kaldıran çirkin saldırıda bir kişi sokak ortasında Kur'an-ı Kerim'i yaktı.

Irkçı parti Sıkı Yön (Stram Kurs) üyesi olduğu bilgisi alınan bir kişi, sokak ortasında Kur'an-ı Kerim yakmaya çalıştı.

CEVAP GECİKMEDİ

Irkçı Danimarkalı kişi, sokak ortasında Kur'an-ı Kerim'i eline aldı ve yanındaki çakmak ile onu ateşe verdi. 

Sokaktan geçen bir grup kişi ise durumu gördü ve hemen tepki gösterdi. Irkçı İslam düşmanının Kur'an-ı Kerim'i yaktığını gören 3 kişiden biri , o esnada ona vurdu ve haddini bildirdi. Tepki gösterenlerden biri, ırkçı Danimarkalının elinden kutsal kitabı alırken, diğeri de tekme attı.

Öte yandan Kur'an'ı Kerim'in yakılmasının engellenmesine içine sindiremeyen Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, Kopenhag'da 20 gün boyunca Kur'an'ı Kerim yakma provokasyonu yapacağını belirtti.Danimarka Dini: Hristiyan mezhebi Danimarka Kilisesi devlet dinidir. Dolayısıyla, Danimarka, laik bir devlet değildir çünkü kilise ile devlet arasında açık bir bağlantı var ve Din İşleri Bakanlığı var. İkinci en büyük inanç, 1980 yılından bu yana göç nedeniyle artan İslam'dır.

Yorumlar (0)