banner1620

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

İstanbul dahil birçok şehirde...

Kar tatili. Öğrencileri ilgilendiriyor. 2020-2021 eğitim-öğretim döneminin ikinci yarıyılının yarın başlaması planlanıyordu fakat bazı illerde gerçekleşen şiddetli kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Hangi illerde okullar tatil edildi? İşte tüm ayrıntılar...

Genel 14.02.2021, 19:14
368
İstanbul dahil birçok şehirde...

İstanbul dahil birçok şehirde... Kar tatili. Öğrencileri ilgilendiriyor. 2020-2021 eğitim-öğretim döneminin ikinci yarıyılının yarın başlaması planlanıyordu fakat bazı illerde gerçekleşen şiddetli kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Hangi illerde okullar tatil edildi? İşte tüm ayrıntılar...

2020-2021 eğitim-öğretim döneminin ikinci yarıyılı yarın uzaktan ve yüz yüze eğitim olarak başlayacak. Kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında Türkiye genelindeki köy okulları ve anaokulları yarın yüz yüze eğitime başlayacak. Bazı illerde ise; yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitim ertelendi. İşte eğitime ara verilen iller...

İSTANBUL'DA 17 ŞUBAT'A KADAR

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı ve fırtına nedeniyle bütün  eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime 17 Şubat'a kadar ara verildiğini  bildirdi.

TEKİRDAĞ'DA 2 GÜN

Tekirdağ'da yoğun kar, buzlanma ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle yarın başlaması planlanan yüz yüze eğitimin 2 gün ertelendiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla yüz yüze eğitime yönelik karar aldı. Karara göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı özel ve resmi okullarda yarın başlayacak yüz yüze eğitim 2 gün süreyle ertelendi. Söz konusu okullardaki eğitim, 2 gün boyunca uzaktan yapılacak.
 
EDİRNE'DE O İLÇELERDE BİR GÜN EĞİTİME ARA VERİLDİ
 
Edirne ve bazı ilçelerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Dünden bu yana aralıksız yağan kar nedeniyle Hıfzısıhha Kurulları merkez ilçe ile Keşan, Enez, İpsala, Uzunköprü ve Havsa ilçelerine bağlı köy okullarında yarın başlaması planlanan eğitime 1 gün ara verilmesi kararı aldı.
 
Lalapaşa ve Meriç ilçeleri ile ilgili kararın ise akşam saatlerinde belirlenecek.
 
SAKARYA'DA EĞİTİME ARA
 
Sakarya'da etkisini artırması beklenen kar nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildi.
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Etkili olan ve yarın da devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okul ve kurumlardan, yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim ve öğretime, 15 Şubat Pazartesi günü için 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadelerini kullandı.
 

Vali Kaldırım, ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını kaydetti.
 
ZONGULDAK'TA UZAKTAN EĞİTİM KARARI
 
Zonguldak'ta, 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim, yoğun kar yağışı beklentisi nedeniyle 1 gün ertelendi.
 
Zoguldak Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, kentte yoğun kar yağışı beklendiğinden buzlanma ve don olayı gibi ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca kararlar alındığı belirtildi. Açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı özel ve resmi okullarda 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitimin, 1 gün süreyle ertelenmesinin kararlaştırıldığı bildirildi. Eğitimin aksamaması için pazartesi günü uzaktan eğitim yapılacak.
 
ÇANAKKALE'DE EĞİTİME BİR GÜN ARA
 
Çanakkale'de kar yağışı nedeniyle il genelinde okullarda yarın yüz yüze eğitim yapılamayacak.
 
Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okullardan/kurumlardan yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim öğretime 15 Şubat Pazartesi günü için 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadesi kullanıldı.
 
Açıklamada, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli çalışanlar ile hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Yorumlar (0)