banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

Diyarbakır’da kaçak elektrik şebekesi yakalandı

DİYARBAKIR’IN BİSMİL İLÇESİNDE KAÇAK ELEKTRİK KULLANIMINA TEKNİK OLARAK YARDIM EDEN VE ELEKTRİKÇİ OLDUKLARI BELİRLENEN 3 KİŞİ YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI.

DİYARBAKIR 28.10.2020, 16:16
2
Diyarbakır’da kaçak elektrik şebekesi yakalandı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde kaçak elektrik kullanımına teknik olarak yardım eden ve elektrikçi oldukları belirlenen 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kaçak elektrik kullanan kişilerin beyanları doğrultusunda yapılan soruşturmada ilçe genelinde kaçak elektrik kullanımına organize olarak aracılık yapan ve elektrikçi oldukları tespit edilen bir şebeke ortaya çıkarıldı. Soruşturma kapsamında 9 zanlının isimleri belirlendi. Y.E, T.Y ve İ.Ç isimli zanlılar yakalanarak gözaltına alınırken, diğer 6 zanlının yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, zanlıların kaçak elektrik kullanımına yardım ve aracılık ettikleri bilgi ve tecrübelerini de bu amaçla kullandıkları öğrenildi. Bu kişilerin menfaat temin etmek için çevrelerinde kaçak elektrik kullanımını teşvik ettikleri ve uzun süredir yasadışı faaliyet gösterdikleri anlaşıldı.

Yorumlar (0)