banner1579

banner1585

banner1575

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Serik'te Öğretmenler Günü kutlandı

Bölge 24.11.2020, 14:03
11
Serik'te Öğretmenler Günü kutlandı
24 KASIM Öğretmenler Günü, Serik'te düzenlenen törenle kutlandı.

Serik'te Öğretmenler Günü Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunma programı ile başladı. Törene Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Enver Aputkan, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Aytekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, protokol üyeleri, öğretmenler ve davetliler katıldı. Çelenk sunma programının ardından Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki programa geçildi.

Buradaki törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz yaptı. Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü'nün kutlandığını söyleyen Ekiz, "İnsanoğlu var olduğu günden beri onun eğitimi de en az fiziksel varlığı kadar önemli ve değerli kabul edilmiştir. İnsan, içinde doğup büyüdüğü aile ortamında temel becerileri kazandıktan sonra daha donanımlı hale gelebilmesi için bir eğiticiye, öğreticiye yani öğretmene muhtaçtır. İnsan, ancak öğretmen sayesinde ahlakı, maneviyatı, bilgiyi, beceriyi ve medeniyeti öğrenebilir. Yarınların daha aydınlık olması muasır medeniyetin üstüne çıkma hızımız eğitime ve öğretmene verdiğimiz değer oranında olacaktır. Bunu başarmak için fedakarca çalışan öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Konuşmanın ardından emekli öğretmenler adına Mehmet Duman bir konuşma yaptı. Mesleğe yeni başlayan 6 aday öğretmen yemin etti. Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve spor yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle tören sona erdi.

Yorumlar (0)