banner1518

banner1577

banner1575

banner1499

banner1525

banner1324

banner1581

Salim Yıldız ile Samsun Spor Saati 21 Ocak Perşembe

Samsun Medya Grubu Spor Servisi Müdürü Salim Yıldız’ın hazırlayıp sunduğu "Samsun Spor Saati" başladı (21 Ocak Perşembe)

SAMSUNSPOR 21.01.2021, 11:09
93

Salim Yıldız ile Samsun Spor Saati 21 Ocak Perşembe  - Samsun Medya Grubu Spor Servisi Müdürü Salim Yıldız’ın hazırlayıp sunduğu "Samsun Spor Saati" başladı (18 Ocak Pazartesi)

Samsun Medya Grubu Spor Servisi Müdürü Salim Yıldız’ın hazırlayıp sunduğu ‘Samsun Spor Saati' hafta içi her gün Samsun Canlı Haber TV’de saat 11.00’de canlı yayınlanan programda Samsunspor'daki son gelişmeleri, Samsunspor'a dair her şey konuşulacak.

 

KAYBETTİKLERİMİZİ HATIRLATACAK

Samsunspor kafilesinin 32 yıl önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybedenler anısına yapılan 20 Ocak Anıtlarının açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptı. 
 
32 YILLIK ÖZLEM SON BULDU

Samsun'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Samsunspor kafilesinin 32 yıl önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybedenler anısına Samsunspor Kulübü Derneği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan anıtların açılışını gerçekleştirdi. Bakan Kasapoğlu, "Bu anıtlar bizim kaybettiklerimizi hatırlatacak. O gün yitirdiğimiz sporcularımızı ve camiamız mensuplarını hatırlatacak. Aynı zamanda dostluğu hatırlatacak, kardeşliği hatırlatacak ve sporun o centilmenlik yönünün ne kadar önemli, ne kadar vazgeçilmez olduğunu hatırlatacak" dedi. 

ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ

Açılışlar için Samsun’a gelen Bakan Kasapoğlu, ilk olarak Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Mustafa Demir’den, şehirde devam eden ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi alan Bakan Kasapoğlu, daha sonra AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nı ve Valiliği ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Bakan Kasapoğlu, Samsun Millet Bahçesi'ne yaptırılan Futbol Şehitleri Anıtı ile Samsunspor Kulübü tarafından 19 Mayıs Stadı önüne yaptırılan Futbol Kahramanları Anıtı'nın açılışına katıldı. Açılışa ayrıca Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor yönetimi ve vatandaşlar katıldı.

'UNUTMADIK VE UNUTMAYACAĞIZ'

Futbol Şehitleri Anıtı’nın açılışında konuşan Bakan Kasapoğlu, 32 yıl önce yaşanan acının halen unutulmadığını belirterek, “32 yıl önce kaybettiğimiz değerli camiamızın mensuplarını rahmetle yad ediyorum. Aradan 32 yıl geçmesine rağmen yüreğimizi yakan, bizleri derinden etkileyen bir acıdır. Ayrıca Türkiye spor tarihinin de en acı ve üzüntülü günlerinden bir tanesidir. Bu vesileyle camiamıza bir kez daha başsağlığı diliyorum. Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve şoför Asım Özkan, onları unutmadık ve unutmayacağız. Bu anıt o hüznün, o elim günün bir timsali olacak” diye konuştu.

GENİŞ KATILIM 

Açılış törenlerine ayrıca AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Bilen, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Genel Menajer Mustafa Aztopal, Genel Müdür Soner Soykan, Samsunspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, eski başkanlardan Hakkı Tomaç, Emin Kar, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve taraftarlarımız katıldı.

Yorumlar (0)