SAMSUN'DA KENDİNİ POLİS VE SAVCI OLARAK TANITTI

Edinilen bilgiye göre, Samsun'un Atakum ilçesinde ikamet eden Irak uyruklu H.A.'yı(28) telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp, "Kimlik bilgilerinizi terör örgütü tarafından suçta kullanıldı" diyerek, korkutup kandırarak Kavak ilçesinde faaliyet gösteren bir iş yerinin önüne davet ettiler. H.A. dolandırıcılara inanıp söz konusu işyeri önüne giderek 20'li yaşlarda erkek şahsa 200 gram ziynet eşyası, 5 bin 800 dolar ve 8 bin TL parayı elden teslim etti.

A W188035 01

TAKİP SONUCU DOLANDIRICININ YERİ TESPİT EDİLDİ

Dolandırıldığını anlayan şahıs polise şikayette bulundu. Samsun polisi yaptıkları takip ve çalışma sonucu dolandırıcının bindiği ticari taksinin Malatya Hekimhan’da olduğu tespit etti.

POLİS EKİPLERİ ZANLIYI YAKALADI

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Malatya Hekimhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ile koordine kurması neticesinde, H.A.'nın ziynet eşyasını ve parasını elden teslim alan İ.Y (19) ve araç sürücüsü H.B (37) suça konu ziynet eşyası ve paralarla birlikte yakaladı.

Samsun Çarşamba'da husumet cinayeti! Olay yerinde can verdi Samsun Çarşamba'da husumet cinayeti! Olay yerinde can verdi

SAMSUN'A GETİRİLEREK GÖZALTINA ALINDI

Savcılık talimatıyla ticari taksi sürücüsü H.B işlemlerinin ardından emniyetten serbest bırakılırken, İ.Y ise polis ekiplerince Samsun’a getirilerek, gözaltına alındı.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan İ.Y., polisteki sorgulamasının tamamlanmasının ardından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren İ.Y., mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

İHA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.