banner1518

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun da görüntü farkı

Devletin tramvayda yaptığı denetimlerde resmi görevlilerin çektiği fotoğraflar ile vatandaşların sosyal medyada paylaştığı  yolcu yoğunluğunu anlatan görüntülerin farkı, kafalarda soru işareti bıraktı.

Samsun 08.03.2021, 23:00
866
Samsun da görüntü farkı

Samsun da görüntü farkı Devletin tramvayda yaptığı denetimlerde resmi görevlilerin çektiği fotoğraflar ile vatandaşların sosyal medyada paylaştığı  yolcu yoğunluğunu anlatan görüntülerin farkı, kafalarda soru işareti bıraktı.

 

 
Samsun'da  Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in yer aldığı denetimlerde, resmi görevlilerin çektiği fotoğraflar ile vatandaşların sosyal medyada paylaştığı  yolcu yoğunluğunu anlatan görüntülerin farkı, kafaların karışmasına neden oldu.

VATANDAŞ UYARILDI 
Koronavirüs vakalarının en yoğun görüldüğü Samsun'da, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte 'Dinamik Denetim Modeli' çerçevesinde tramvay ve halk otobüslerinde maske ve mesafe denetimine katıldı.  İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal'ın yanı sıra, denetime Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan, Zabıta Daire Başkanı Abdülkadir Dizman ve SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı da 
katıldı.  Dağlı, salgın kurallarına uyulması konusunda hassasiyet istedi.

"TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI ÖNEMLİ"
Kovid-19 salgınının yayılımını kontrol altında tutmak amacıyla toplu taşıma araçlarının büyük önem taşıdığını belirten Vali Dağlı, "Koronavirüs haritasında çok yüksek riskli şehirler arasında bulunan ilimizin görünümünü maviye döndürmek için hep birlikte kurallara tavizsiz riayet etmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda büyük fedakarlık göstererek kurallara uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"KURALLARA UYUN"
Özellikle toplu taşıma araçlarında maske ve mesafe konusunda vatandaşlara daha duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunan Başkan Demir, "Kurallara uyulduğu takdirde virüsün yayılımını azaltmış olacağız. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Bu işi birlikte başaracağız" diye konuştu.

TEPKİ GÖRÜYOR 
Samsun koronavirüs vakalarında Türkiye birincisi olmasına rağmen, SAMULAŞ'a bağlı tramvayla adeta balık istifi yapılan yolculuklara bir türlü çare bulunamıyor. Tramvaylarda yolculuk eden vatandaşların çektiği ve sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarda, sosyal mesafe kurallarına uyulmaması tepkilere neden oluyor. Ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıkladığı koronavirüs tablosuna göre 'yüksek risk' grubundaki kentte bu yoğunluk , "Samsun'da koronavirüs bitmez' dedirtiyor.

VAKALARDA BİRİNCİ 
Geçtiğimiz günlerde Bakan Koca’nın açıkladığı koronavirüs tablosuna göre  Samsun'daki rekor artışlar dikkat çekmiş, kentte vaka sayısının 4 bin 724’e yükseldiği tespit edimişti. 


İHA

Yorumlar (1)
Vatandaş 1 ay önce
Geçen hafta soylunun cenazeye geldiği gün hiç abartısız yazıyorum 2-3 kmlik bir sokakta en az 5 kişinin olduğu 3 ayrı polis ekibi vardı denetim yapan.Gerisini siz düşünün vali denetim yapacak deyip samulaş güvenlikçilerine talimatla yolcuların geri çevrilttirildiği tiyatroyu...