Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, kentte yapılan Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkezi Projesi ile birçok çalışmanın kenteki yeni yatırımları da destekleyeceğini belirtti.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkezi Projesi'nde verilecek sertifikaların bir kısmının bölgesel bir kısmının da  uluslararası kabul edilebilirliği olduğunu  belirterek yeni yatırımları destekleyeceğini aynı zamanda da kentte yürütülen çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. 

Samsun'da ekipler bilgilendirdi Samsun'da ekipler bilgilendirdi

SONA YAKLAŞILIYOR

Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkezi Projesi (NİSGEM) toplantısı, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında yapıldı. Dağlı, nitelikli istihdam oluşturulmasıve artırılması ile çalışanların belgelendirilmesi amacıyla kurulan  NİSGEM'in uluslararası akreditasyon kurulum süreçlerinde de sona yaklaşıldığını belirti.

ÖZEL EĞİTİMLER 

 NİSGEM’de verilecek olan sertifikaların bir kısmının bölgesel bir kısmının da uluslararası kabul edilebilirliği olacağını söyleyen Vali Dağlı, "Samsun’un bir çekim ve cazibe merkezi olarak bölgesindeki diğer illere hizmet sunan yapısını imalat sanayisi alanında da güçlendirecek ve ilimizde yapılabilecek yeni yatırımları da destekleyecek olan proje tamamıyla hayata geçtiğinde, çoğunlukla örgün eğitim müfredatında bulunmayan alanlarda bile özel eğitim verilerek, özellikle üretim ve hizmet sektörlerine katma değer sağlanması hedefleniyor. Bu süreçte özellikle salgın döneminde önemi taçlanan lojistik sektöründeki sürücülerin niteliklerinin artırılması ve yeni çalışanların sektöre kazandırılması noktasında da çalışmaların sürüyor" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.