banner1518

banner1567

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun'da uyuşturucu operasyonunda güldüren ifadeler

Samsun'un Atakum İlçesinde yapılan uyuşturucu operasyonunda yakalanan zanlılar güldüren ifadeler verdiler.

Samsun Haber 25.09.2020, 18:39 25.09.2020, 18:49
879
Samsun'da uyuşturucu operasyonunda güldüren ifadeler

SALATAYA KATMAK İÇİN KULLANIYORUM

Samsun'da narkotik polisi tarafından yapılan operasyonda uyuşturucu madde ile yakalanan şahıs, tarlasında yetiştirdiği söz konusu uyuşturucu maddeyi salataya katıp kendisinin yediğini iddia etti.

Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, arz ile mücadele kapsamında yaptıkları takip ve çalışmalarda, ikametinde uyuşturucu madde yetiştirerek satış yapıldığı bilgisi üzerine K.Ç.'nin evine ve müştemilatına operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda, 3 kilo 16 gram uyuşturucu madde, 102 kök kenevir bitkisi, 166 gram kenevir tohumu, 1 adet pompalı tüfek, 25 adet tüfek kartuşu ve 1 adet tabanca şarjörü ele geçirildi.
Olayla ilgili gözaltına alınan K.Ç., "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ve nöbetçi mahkemeye ifade veren K.Ç., "Evimdeki buzdolabında bile söz konusu maddeyi bulunduruyordum. Ben bunları uyuşturucu olduğu için değil, salataya katmak için kullanıyordum. Ayrıca kuşlara ve köpeğime yediriyordum. Kimseye satmadım" dedi.
Nöbetçi mahkemeye ifade veren K.Ç. tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

KEK VE PASTAYA KATIP YİYORUM

Narkotik polisi silah ve uyuşturucu madde ele geçirirken, gözaltına alınan şahıs söz konusu esrarı kimseye satmadığını, kek ve pastaya katıp kendisinin yediğini ileri sürdü.

İfadesinde uyuşturcu özelliği olan maddeyi kek ve pastaya katıp yediğini söyleyen Ö.Ö.'nün ikametinde uyuşturucu madde yetiştirerek satış yapıldığı bilgisi üzerine söz konusu şahsın ikametinde ve müştemilatına operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda, 1 kilo 398 gram uyuşturcu madde ve 2 adet av tüfeği ele geçirildi.
Olayla ilgili gözaltına alınan Ö.Ö., bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ve nöbetçi mahkemeye ifade veren Ö.Ö. ele geçen esrar maddesini kimseye satmadığını, kek ve pastaya katarak kendisinin yediğini savundu.
Nöbetçi mahkeme Ö.Ö.'nün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Yorumlar (0)