banner1579

banner1567

banner1334

banner1499

banner1496

banner1534

banner1581

Gaziantepliler bayram namazında sokaklara taştı

TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜS VAKA SAYISI YÜKSEK KENTLERDEN BİRİ OLAN GAZİANTEP’TE KURBAN BAYRAMI NAMAZI CAMİ BAHÇELERİNDE KILINDI. CAMİ BAHÇESİNE SIĞMAYAN CEMAAT, SOKAKLARDA VE YOLLARDA SOSYAL MESAFEYE UYGUN OLARAK SAF TUTTU.

Genel 31.07.2020, 10:33
5
Gaziantepliler bayram namazında sokaklara taştı

Türkiye’de korona virüs vaka sayısı yüksek kentlerden biri olan Gaziantep’te Kurban Bayramı namazı cami bahçelerinde kılındı. Cami bahçesine sığmayan cemaat, sokaklarda ve yollarda sosyal mesafeye uygun olarak saf tuttu.

Korona virüs salgını kapsamında Ramazan Bayramı’nda uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bayram namazı kılamayan ve bayramı evlerinde geçiren vatandaşlar, Kurban Bayramı namazını sosyal mesafe ve maske kuralına göre kıldı. Türkiye’de korona virüs vaka sayısının yüksek olduğu kentlerden Gaziantep’te ise camilere ve cami bahçelerine sığmayan cemaat, bayram namazını sokaklarda ve yollarda kıldı. Gazikent bölgesindeki Emine Uslu Camii’ne akın eden vatandaşlar, kendi seccadeleri ile sosyal mesafe ve maske kuralına uygun olarak Kurban Bayramı namazı kıldı. Cemaat namaz sonrası salgının tez zamanda bitmesi için dualar etti. Namaz sonrası ise imamlar, vatandaşlara kurban kesimi esnasında hijyen kurallarına dikkat etmeleri yönünde uyarılarda bulundu.

Yorumlar (0)