Samsun'da ilk kez düzenlenen Geleneksel Türk Sporları Karakucak Güreş Müsabakalarında sporcular er meydanında altın madalya için mücadele etti.  

VALİ DAĞLI BAŞARI DİLEDİ

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından ilk kez Okullar Arası Yağlı Güreş Samsun İl Birinciliği düzenlendi. Batı Park’ta yapılan güreşlere 25 sporcu katıldı. Müsabaka öncesi Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve beraberindeki heyet er meydanındaki gençlere başarı diledi. Çekişmeli geçen müsabakalar sonunda dereceye güreşçilere ödüllerini Güreş İl Temsilcisi Harun Erkan, Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak, Güreş Karadeniz Bölge Sorumlusu Cafer İnce ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celalettin Sula verdi.

Samsunspor'da Savicevic'den Basketbol takımına destek  Samsunspor'da Savicevic'den Basketbol takımına destek 

KAZANAN DOSTLUK OLDU

Erkan, Samsun'da il ilk kez böyle bir organizasyon gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Dün 50 sporcumuzun katılımı ile Okullar Arası Karakucak Güreş müsabakalarını gerçekleştirdik. Bugün ise 25 sporcumuz yağlı güreş kategorisinde er meydanında mücadele ettiler. Çekişmeli ve kıran kırana geçen karşılaşmada ise en önemli kazanım dostluk oldu" dedi. Ayrıca, Dereceye giren sporcular, Antalya'da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar. Türkiye şampiyonasının tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak. Esra VURAL

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.