Samsun'un Havza ilçesinde Vakıfbank Atatürk Ortaokulun'da görev yapan öğretmenlerden oluşan koronun verdiği konserden elde edilen gelirle müzik sınıfı açıldı.

AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

İlçede görev yapan öğretmenlerden oluşan koronun verdiği konserden elde edilen gelirle oluşturulan müzik sınıfının açılışı gerçekleştirildi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'dan birlik mesajı Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'dan birlik mesajı

"KONSERDEN 25 BİN LİRA GELİR ELDE ETTİK"

Okul Müdürü Fikret Yavuz, sınıfın 40 bin liraya mal olduğunu belirterek, "Sınıfımız için ilçemizde görevli öğretmenler bir konser verdi ve bu konserden 25 bin lira gelir elde ettik. Kalan kısmını ise okulumuz imkanları ile karşıladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Kaymakam Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam müzik sınıfının kurdelesini kesti.

Açılış sonrası müzik öğretmeni Arslan Akyüz tarafından piyano dinletisi sunuldu.

Müzik Öğretmeni Emrah Sasa koro olarak her sene bir okula müzik sınıfı kazandırmak adına konserler vereceklerini söyledi.

KAYMAKAM NAYMAN 'DESTEK SUNACAĞIZ'

Sınıfı inceleyen Kaymakam Nayman, "Asarcık Kaymakamlığımız başta olmak üzere birçok ilçeden davetler alıyorsunuz. Okullarımız için çok iyi bir karar. Bizler de elimizden geldiğince sizlere destek olmak için çalışacağız. Sizleri kutluyorum." dedi.

KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILDI

Müzik sınıfının açılışının ardından, 2021 yılında koronavirüs nedeniyle 59 yaşında hayatını kaybeden okul öğretmenlerinden Feridun Çalışkan'ın adının verildiği Konferans Salonu ile yine okulda uzun yıllar görev yapmış ve kanser tedavisi görürken 43 yaşında yaşamını yitiren öğretmen Ayhan Erkılıç'ın adını taşıyan kütüphanenin açılışı yapıldı.

Yaklaşık bin 500 kitabın bulunduğu kütüphanenin açılışına Erkılıç'ın eşi Meral, çocukları Buğra ve Asya Erkılıç da katıldı.

Kaymakam Nayman, Belediye Başkanı Özdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sağlam, daha sonra öğrencilerin resim sergisinin açılışını yaparak sergiyi gezdi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.