Son birkaç sezonda olduğu gibi bu sezon da cömert yüzünü gösteren Karadeniz, balıkçı tezgahlarının şenlenmesine neden oldu. Karadeniz’in yıldızı hamsi bu sezon bolca çıkarken, mezgit ve istavritte de bolluğun yaşanması hem vatandaşın hem de balık satıcılarının yüzünü güldürdü. 

TEZGAHLARDA BEREKET VAR

Karadeniz'de balık deyince ilk akla gelen hamsinin fiyatı düşünce vatandaş tezgahların önünde kuyruk oluşturdu. Saathane Meydanı'ndaki balıkçılar tezgahlarda balık bolluğu olduğunu, özellikle hamsi, istavrit, barbun ve palamudun ilgi gördüğünü belirterek, "Palamut bu sene fazla olmadı ama hamsi bakımından sezon iyi geçiyor. Hamsi 50 lira, palamudun tanesi 100 lira, deniz somonu 80 lira, çupranın tanesi 120 lira, levrek 100 lira, sazan 70 lira, barbun 40 lira, lüferin tanesi 130 lira, kefalin tanesi 40 lira, istavrit ise 25 liradan satılıyor. Havaların durumuna göre fiyat değişiyor ama hamsi bu yıl var çok şükür." dediler.

Samsun'da 16 bin 400 adet makaron ele geçirildi Samsun'da 16 bin 400 adet makaron ele geçirildi

VATANDAŞ DA MEMNUN 

Vatandaşlarda balık fiyatının ucuzlamasından memnun olduklarını belirterek, "Et ve tavuk fiyatları çok yükseldi. Balık hem ucuz hem de faydalı. O yüzden biz de kışın balığı tercih ediyoruz. İnşallah fiyat daha da ucuzlar, biz de bu sezon bol bol balık yeriz" ifadelerini kullandılar.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.