banner1579

banner1567

banner1334

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Polis Arama Kurtarma (PAK) kuruluyor: PAK nasıl olunur?

 Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Polis Arama Kurtarma (PAK) kuruluyor. Peki  Polis Arama Kurtarma nasıl olunur? İşte detaylar...

SAMSUN 20.01.2021, 09:00
495
Polis Arama Kurtarma (PAK) kuruluyor: PAK nasıl olunur?

Polis Arama Kurtarma (PAK) kuruluyor: PAK Nasıl olunur? Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Polis Arama Kurtarma (PAK) kuruluyor. Peki  Polis Arama Kurtarma nasıl olunur? İşte detaylar...

Emniyet Genel Müdürlüğü, bugün yaptığı açıklamada, polis teşkilatı içerisine yeni bir birim kurulacağının müjdesini verdi. Bir süredir planlaması yapılan Polis Arama Kurtarma ( PAK) kuruluyor. PAK polis alımı için, meslek olarak polislik düşünenleri bu gelişmenin ardından merak sardı. Polis Arama Kurtarma nasıl olunur? sorusuna cevap EGM‘den geldi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan EGM; “PAK geliyor” diyerek müjdeyi verdi ve fotoğraflar paylaştı. Polis teşkilatı içinde kurulacak bu birim arama kurtarma faaliyetlerini yürütecek. Bu birimde görev alacak polisler ise sadece arama-kurtarma işlemlerini gerçekleştirecek.

PAK POLİS ALIMI OLACAK MI?

PAK’a dışarıdan polis alımı olmayacak. EGM bünyesine alınacak polisler, ayrıca PAK için eğitilecek ve sadece PAK içinde görev yapacak personeller oluşturulacak. PAK’a polis alınmayacak olsa bile, bu birimin kurulması alınacak polis sayısına doğrudan etki eder.

Yorumlar (0)