banner1518

banner1577

banner1526

banner1499

banner1576

banner1534

banner1581

Başkan Demir'den ilginç açıklamalar... Onlara 'kör' dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, haksızlıklara karşı çıkan esnaf için 'kör' deyimini kullandı 

SAMSUN 09.02.2021, 08:12 10.02.2021, 08:58
1076
Başkan Demir'den ilginç açıklamalar...  Onlara 'kör' dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Toybelen mevkine kurulan yeni sanayi sitesi ile  haksızlıklara karşı çıkan ve dükkan fiyatlarını pahalı bulan esnafın, 'kör' olduğunu söyledi.

DEMİR'DEN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR 
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in  Belediye Meclisi Toplantısı'nda Toybelen ile ilgili  fiyatların satın alınabilir seviyeye indirilmesini isteyip, seslerini duyurmak için eylem yapan esnafa,  'kör' deyimini kullanması şaşkınlık yarattı. 

"METREKARESİ BİN TL'YE GELMİYOR"
Toybelen'de yapılan sanayi sitesindeki fiyatların uygun olduğunu belirten Demir, "
Bazıları 'fiyatlar pahalı mı ?' diye soruyor. Arkadaşlar, burada 100 metrekareye düşen arsa miktarı ne kadar biliyor musunuz ? 120 bin lirası arsa parası. Mesela Konya veya Kayseri de böyle bir şey yapsanız oralarda araziler geniş. Bu sanayi Atakum'un en kıymetli yerine yapılıyor.  Sanayi de 100 metrekarelik yer 346 bin TL.  Çık 120'yi 240'a düşüyor. Onun önünde 70-80 metrekare civarında parkı var. Etti mi 270. Metrekaresi bin liraya gelmiyor. Yani TOKİ finanse ediyor o projeyi.  320 lira harcıyor, 240 liraya satıyor öyle düşünün. Hepsini TOKİ yapıp müjdesiz verir mi ? Tabi ki böyle bir karar almazsa verebilir. Bunu görmek lazım Onun için 200 metrekarelik alanların 100 metrekarelik alanlara emsal projelere göre daha uygun" dedi.

"KÖR OLSAN BUNU GÖRÜRSÜN"
Piyasada satışa çıksa dükkanların bir hafta içinde satılacağının altını çizen Demir, "Amacımız esnafın mülkiyet sahibi olsun. Şu ana piyasa satışa çıksa bir hafta içinde satılır. Orayı muhtemelen teslim aldığında ödediği fiyatın 2-3 katı fazlasına satacak ama biz kesin kararlıyız. Bu projenin tüm kamulaştırmasını TOKİ yapıyor. Bizim emek noktasında katkımız var. Yenimahalle ve Kıranköy'deki çalışmada öyle. 2 milyar lira sadece Samsun'a destek var.  Samsun gibi kaç gibi şehir var.  Nüfusa göre 50 tane şehir olsa 100 milyar yapar bakanlığın böyle bir bütçesi yok. Samsun'a bunu kazandırmışız. Hem de iki yıl dolmadan. İnşasına da başlanmış.  Bunu görmemek kör olmamaktan öte bir şeydir. Kör olsan bunu görürsün.  Bunu kör olmaktan öte bir şey normal bir durum değil. Çok ilginçtir bu kör olmaktan öte olanlara da hizmet etmekteyiz" ifadelerini kullandı. 

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

Yorumlar (2)
vatandaş 4 hafta önce
Beyinsiz başkan gülsanın metrekare fiyatını da söylesene...
Cevdet 4 hafta önce
Toybelen bikere atakumda değil ilkadimda önce onu bi öğren başkan...kendi sehrini bilmiyor nasıl bir baskansin???