banner1579

banner1577

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Aydın'dan Demir'e sert çıkış... 'Bu nasıl suçlama?'

Samsun Madeni ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, esnafı 'kör' olmakla şuçlayan Başkan Mustafa Demir'in açıklamalarına tepki gösterdi

SAMSUN 10.02.2021, 09:07
439
Aydın'dan Demir'e sert çıkış... 'Bu nasıl suçlama?'

Samsun Madeni ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, dükkan bedellerine karşı çıktıkları için esnafı ''kör'' olmakla suçlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in yaptığı açıklamalarını doğru bulmadığını belirterek, eleştirilerde bulundu.

ESNAFI OLUMSUZ ETKİLER
Başkan Aydın, esnafın dükkan fiyatlarının yüksek olmasıyla ilgili haklı bir çaba içinde olduğunu ve 'kör'lükle yargılamanın doğru olmadığını belirterek, “Esnafın kör olduğuyla ilgili neyi ima ettiğini de anlayamadım. Esnafın körlükle alakalı bir durumu söz konusu değil. Esnafımız kendi içerisinde bir çaba gösteriyor. Fiyatların yüksek olduğu kanaatinde olan esnaf, bu konuda diretme yapıyor. Kendilerince haklılar ve bu yüzden eylem içerisine girip protesto yaptılar. Diğer açıdan bu esnafı ithamla yargılamak doğru değil. Bu esnaf için de olumsuz bir etki yaratır'' dedi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Fiyatlarla ilgili çalışmaları sürdürdüğünü kaydeden Başkan Aydın, şunları söyledi: ''Almak isteyen, kararsız kalan ve almak istemeyen esnafımızla tekrar bir araya gelip konuşacağız. Bir şekilde belediye ile görüşmeleri sağlayacağız. Kararsız kalanlara nasıl imkanlar sağlanabilir? sorusuna cevap arayacağız. Hiçbir şekilde gücü yetmeyen esnaf için de ayrı bir çözüm bulmaya çalışacağız."

Emre ÖNCEL

Yorumlar (3)
Hüsamettin 2 hafta önce
Bence sayın başkan haklı kör bunlar
Mirza 2 hafta önce
Esnaf da layık olduğu şekilde yönetiliyor.
Hayal 2 hafta önce
Bunlara göre esnafta aptal millette aptal sadece bir tek bunlar akıllı