Samsun'da beklenen kuvvetli yağış için bir uyarı da AFAD'dan geldi. AFAD sosyal medya hesabından yapılan uyarıda, "Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz" denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün, Samsun için yaptığı kuvvetli yağmur uyarısının ardından bir uyarı da AFAD'dan geldi.

Meteoroloji tarafından Samsun için turuncu uyarı yapılan açıklamada, Samsun, Giresun ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzeyi, Giresun’un doğu, Trabzon’un batı ve doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize, Artvin'in kuzeyi, Ordu çevreleri ile Samsun'un doğusunda yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiği belirtildi.  Kuvvetli yağmur nedeniyle vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli istendi.

Sıcaklıklar düşüyor, sağanak geliyor! Samsun 5 günlük hava durumu tahmini Sıcaklıklar düşüyor, sağanak geliyor! Samsun 5 günlük hava durumu tahmini

meteoroloji-ic-509.jpg-1

AFAD'DAN SAMSUN'A UYARI

AFAD sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer verildi;

Samsun, Giresun ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzeyinde kuvvetli, Samsun’un doğu ilçeleri ile Ordu’da çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak yağış beklenmektedir. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.