Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre Samsun Hava Durumu (25 Haziran Cumartesi) bugün Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, yağışlar öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli 26 derece olacak

Yapılan son değerlendirmelre göre; bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun, Sinop ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli, Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Batı ve kuzey yönlerden hafif yer yer orta kuvvette, Kastamonu ve Sinop kıyı kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Samsun, Sinop ve Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli, Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DENİZ UYARISI: Rüzgarın Kastamonu-Sinop arası sabah saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, aynı gün öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Meteoroloji öğle saatlerini işaret etti! Samsun hava durumu 12 Ağustos Cuma Meteoroloji öğle saatlerini işaret etti! Samsun hava durumu 12 Ağustos Cuma

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN