Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre bölge genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzey kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinden sonra Samsun'un doğu kesimleri ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzey kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinden sonra Samsun'un doğu kesimleri ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kıyı kesimlerde 1 ila 3 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzey ve doğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların sabah saatlerinden sonra Samsun'un doğu kesimleri ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji öğle saatlerini işaret etti! Samsun hava durumu 13 Ağustos Cumartesi Meteoroloji öğle saatlerini işaret etti! Samsun hava durumu 13 Ağustos Cumartesi

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN