banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Yürüyüş Yolu Bitti, Havuz İnşaatı Başladı

banner1357

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, sahil yürüyüş yolunun yenilenmesi ve Denizevleri Mahallesi’nde havuz ve park yapımı konularında halka verdiği sözlerini yerine getiriyor.

SAMSUN HABER 29.04.2013, 22:42 29.04.2013, 23:42
Yürüyüş Yolu Bitti, Havuz İnşaatı Başladı
banner1353
banner1375

2012 yılı içerisinde Büyükşehir Belediyesi ile sahilin Doğu kısmının düzenlenmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını ancak çalışmaların bu yıl başladığını ve onun da Deniz Kafe ile Yeşilyurt AVM arasındaki küçük bir bölümle sınırlı kalacağını belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “ Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz ile Çobanlı Sapağı’ndan, Karayolları’nın olduğu bölüme kadar ki alanın 2012 yılı içinde yapılacağına dair anlaşmış ve mbunu halka açıklamıştık. Ancak ne olduysa, geçen yıl çalışma yapılmadı. Bu yıl da Deniz Kafe ile Yeşilyurt AVM arasındaki küçük bölümde çalışmalar yapılıyor. Konu ile ilgili tasarruf nedir? neden böyle oldu? onu da bilmiyorum.  Ben de hiç olmazsa halkın sıklıkla kullandığı ve şikayetlerin büyük bölümünü oluşturan yürüyüş yolunu yapmak istedim. Bu amaçla başladığımız çalışmaları bitirdik ve hizmete sunduk” dedi.

 

Bir süre önce ziyaret ettiği Denizevleri Mahallesi Sakinleri’ne de yıkılan

aqua parkın olduğu bölüme de havuz, park ve dinlenme alanları yapacağına dair söz verdiğini, bunun da çalışmalarının başladığını belirten Başkan Burma, “ Suların ses ve ışıkla hareket ettiği fıskiyeli havuzumuz,  etrafında oturma grupları, çay bahçesi, dinlenme alanları ile donatılacak olan bu bölge,  eski güzel, ışıltılı ve cıvıl cıvıl günlerine geri dönecektir. Parkımız Mayıs ayı sonunda hizmete girecektir” şeklinde konuştu.    

Yorumlar (0)