İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi'nin 'Bafra Kapıkaya Seyir Terası ve Yamaç Paraşütü Tesisi Projesi'ni maliyetlerin artması nedeniyle iptal etmek istediğini öne sürerek tepki gösterdi.

Samsun'da sahte içki operasyonu! Samsun'da sahte içki operasyonu!

"BÜTÜNÜYLE YANLIŞTIR"

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi'nin maliyetlerin artması sebebiyle 'Bafra Kapıkaya Seyir Terası ve Yamaç Paraşütü Tesisi Projesi'ni iptal etmek istemesine tepki göstererek, "Önemli bir projeyi iptal etmek bütünüyle yanlıştır" dedi. 

SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ

Usta, DOKAP ile Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında 21 Haziran 2022'de imzalan 'Bafra Kapıkaya Seyir Terası ve Yamaç Paraşütü Tesisi Projesi'nin Büyükşehir Belediyesince iptal edildiğini öne sürdü ve sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tepkisini dile getirdi. 
Sürecin takipçisi olacaklarını belirten Usta Samsun'un iyiliği için yapılan her projenin arkasında olduğunu söyledi. 

YAPILSAYDI FAZLA OLMAZDI

Usta yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bafra Kapıkaya Mahallemizin Taşbaşı yöresinde, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın projesi olan “Bafra Kapıkaya Seyir Terası ve Yamaç Paraşütü Tesisi Projesi” Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından sunuldu ve proje Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 2022 Yatırım Programına alındı. Proje, DOKAP ile Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında 21 Haziran 2022 de imzalandı. Şimdi ise edinilen bilgilere göre, Samsun Büyükşehir Belediyesi maliyetlerin artması sebebiyle projenin iptalini istiyor. Gerek turizm gerek macera ve doğa sporları açısından önemli bir projeyi iptal etmek bütünüyle yanlıştır. Bafra ilçemize özgü turizm potansiyelini artıracak bu proje; zamanında yapılsaydı hem sezona yetişmiş olacak, hem de maliyeti bu kadar fazla olmayacaktı. Samsun ve Bafra’ya getirisi maliyetinden çok olacak olan bu projeye derhal başlanmalı ve gerekli tanıtımların yapılması gerekmektedir. Samsun’un iyiliği için yap."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.