Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "Bu yıl 35 bin proje başvurusu ile rekor kıran ilimizde 201 takım finalist oldu ve 18 takımımız da ödül aldı. Seneye bu rakamı 40 bin projeye ulaştırmak ve çok daha büyük başarılar elde edebilmek için Samsunlu gençlerimizin proje başvurularına yönlendirilmesi ve teşvik edilmesi önem arz ediyor” dedi.

DESTEKLER VERİLECEK 

Dünyanın en büyük ‘Havacılık, Uzay ve Teknoloji’ festivali Teknofest, Cumhuriyetin 100. yılında ilk defa üç farklı şehirde Ankara, İstanbul ve İzmir’i kapsayacak şekilde gerçekleşecek. 30 Kasım’da başvuruların tamamlanacağı Teknofest 2023’te uzay ve havacılıktan, sağlık ve yazılıma, ulaşım sistemlerinden tasarım ve eğitime, çevre ve tarım teknolojilerine kadar tamamı geleceğin teknoloji odak alanlarında kurgulanmış yarışmalarda ön elemeyi geçen takımlara malzeme desteği, finale kalan takımlara ulaşım-konaklama desteği ve dereceye giren takımlara ise ödüller ve kariyer ve girişim programları gibi çeşitli destekler verilecek.

Samsun'da o şüpheli yakalandı  Samsun'da o şüpheli yakalandı 

"BAŞARIMIZI SÜRDÜRMELİYİZ"

Teknofest’in çok geniş kitlelere hitap ettiğini ve her yıl istikrarlı bir şekilde geliştiğini paylaşan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Samsun olarak geçtiğimiz aylarda muhteşem bir festivale ev sahipliği yaptık. Gerek katılımcı sayısı gerekse proje başvuruları ve Samsunlu öğrencilerimizin başarıları anlamında çok özel bir festivali geride bıraktık. Milli Teknoloji Hamlesi mottosuyla kısa, orta ve uzun vadede ülkemize katma değer sağlayan Teknofest, aynı zamanda öğrencilerimize de müthiş imkanlar sunuyor” diye konuştu.

"GENÇLERİ TEŞVİK EDİN"

900 bin kişinin katılımıyla dolu dolu geçirilen Teknofest Karadeniz’e Samsun’dan rekor sayıda yaklaşık 35 bin proje ile katılım gösterildiğini açıklayan Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Geçtiğimiz yıl 35 bin proje başvurusu ile rekor kıran ilimizde 201 takım finalist oldu ve 18 takımımız da ödül aldı. Samsun olarak aynı başarıyı gösterecek potansiyelde olduğumuzu ve bu yıl bu rakamı 40 bin projeye ulaştırmak ve çok daha büyük başarılar elde edebilmek için Samsunlu gençlerimizin proje başvurularına yönlendirilmesi ve teşvik edilmesi önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.