45 KUPA, 22 PLAKET, 2 TEŞEKKÜR  

Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen 'Futbolun Yıldızları' ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu. Törende, 2022 yılında şampiyon olan futbol takımlarına, futbola vefa hizmet verenlere kupa ve teşekkür ödülleri verildi.

Samsun'da başkanlardan milli maç yorumu: "Şehre çok yakışacak"  Samsun'da başkanlardan milli maç yorumu: "Şehre çok yakışacak" 

"BAŞIMIZIN TACIDIR"

TRT Spor spikeri Cüneyt Ersan'ın sunumuyla gerçekleşen ödül töreninde konuşan ASKF Başkanı Şener Aydın, gecede ödül alan sporcu ve ailelerini tebrik ederek "Çocuklarımız için fedakarca mücadele eden semt ve mahalle takımlarının yaşatılması için onların maddi manevi destekleyelim. Unutmayalım ki amatör spor vefadır. İlimiz sporuna destek veren büyüklerimiz bizim başımızın tacıdır" dedi. 

GENİŞ KATILIM

Törene, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, TFF Bölge Müdürü İbrahim Güven, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci Ordu ASKF Başkanı Metin Kır, Ordu TÜFAD Başkanı Turgut Kır, TFF Samsun İl Temsilcisi Hasan Özbulut, TFF Ordu İl Temsilcisi Fatih Çelebi, TÜFAD Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, Yol-İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı İbrahim Uzun, MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra, Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Yılport Samsunspor Genel Müdür Soner Soykan, Yılport Samsunspor İcra Kurulu Üyesi Suat Çakır, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, Yılport Samsunspor Futbol Akademi Direktörü Yücel Uyar ve Gençlik Geliştirme Sorumlusu Ali Bilgici, TFFHGD Samsun Şube Başkanı Samet Çiçek, amatör kulüp başkanları, Şimşekler Taraftar Grubu Onursal Başkanı Volkan Altun, Tribün Lideri Melih Demirbaş, Söğütlübahçe Tribün Lideri Hikmet Şimşek, amatör kulüp temsilcileri, gazeteciler, ödül alan sporcular ve aileleri katıldı.  

ONLARDA UNUTULMADI...

Samsun amatörüne geçmişte ve günümüzde hizmetleri bulunan siyasiler, başkanlar, antrenörler ve futbolcular da unutulmadı. Gecede TSYD Samsun Şube Başkanı Avni Demir'e, vefat eden ASKF Başkan Yardımcısı Murat Karaman anısına eşine ve yine vefat eden Termespor As Başkanı Hüseyin Kambur'un yeğenine şilt verdi.

Haber Kaynak: Esra VURAL

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.