Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre Samsun hava durumu bugün (5 Ekim Çarşamba) Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19 derece olacak

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların; Samsun ve Amasya'nın doğu kesimleri ile Ordu ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 2-5 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

Samsun hava durumu 4 Aralık Pazar Samsun hava durumu 4 Aralık Pazar

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bölgemiz genelinde devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Samsun ve Amasya'nın doğusu ile Ordu ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Yıldırım, Heyelan, Yağış anında kuvvetli rüzgar, Ulaşımda Aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN