Türk Tabipler Birliği (TTB)  Konya’da silahlı saldırı sonucu bir doktorun hayatını kaybetmesi üzerine  7-8 Temmuz'da iş bırakma kararı aldı.

Türk Tabipler Birliği (TTB)  Konya’da silahlı saldırı sonucu bir dokturun hayatını kaybetmesi üzerine  7-8 Temmuz'da iş bırakma kararı aldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Konya Şehir Hastanesi'nde görev yapan doktorun 6 Temmuz 2022 günü işyerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi üzerine bir basın toplantısı düzenledi.

Türk Tabipler Birliği yaptığı açıklamada "7 ve 8 Temmuz tarihlerinde ülke genelinde iş bırakıyoruz! Tüm üyelerimizle, tüm sağlık emek ve meslek örgütleriyle ve de tüm sağlık emekçileriyle yarın sağlık kurumlarımızın ve sağlık müdürlüklerinin önünde olacağımızı, tepkilerimizi haykıracağımızı ifade ediyoruz." dedi.

Akaryakıtta fiyatlar değişiyor! Önce iptal, sonra zam Akaryakıtta fiyatlar değişiyor! Önce iptal, sonra zam

TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Kazım Doğan Eroğulları da 7-8 Temmuz G(ö)REV kararını tüm sağlık emek-meslek örgütleriyle birlikte aldıklarını, yarın alanda da hep birlikte olacaklarını ve gözler görmemeye, kulaklar duymamaya devam ederse daha büyük eylemler de yapacaklarını vurguladı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.