banner1579

banner1567

banner1575

banner1499

banner1496

banner1534

banner1581

Ne virüs dinlediler, ne de sosyal mesafe

BURSA’DA AREFE GECESİ AKŞAM NAMAZININ ARDINDAN ŞEHRİN EN İŞLEK CADDELERİNE KURULAN HALK PAZARLARI KORONA VİRÜSE DAVETİYE ÇIKARDI. AKŞAM PAZARINA AKIN EDEN BİNLERCE VATANDAŞ NE SOSYAL MESAFE DİNLEDİ NE DE KORONA VİRÜSÜ HATIRLADI. İZDİHAM YAŞANAN GÖRÜNTÜLERDE VATANDAŞLAR NEREDEYSE BİRBİRİNİ EZECEKTİ.

HABERDE İNSAN 31.07.2020, 10:24
4
Ne virüs dinlediler, ne de sosyal mesafe

Bursa’da Arefe gecesi akşam namazının ardından şehrin en işlek caddelerine kurulan halk pazarları korona virüse davetiye çıkardı. Akşam pazarına akın eden binlerce vatandaş ne sosyal mesafe dinledi ne de korona virüsü hatırladı. İzdiham yaşanan görüntülerde vatandaşlar neredeyse birbirini ezecekti.

Bursa’nın Ozmangazi ilçesindeki Fezviçakmak Caddesi ve Demokrasi Meydanı üzerinde havanın kararmasıyla birlikte seyyar satıcılar tezgah açtı. Tezgahlar metrelerce uzayınca caddenin gidiş ve geliş istikametindeki kaldırımlar metrelerce uzunlukta halk pazarı haline geldi. Binlerce vatandaş bayram alışverişi ve kıyafet almak için bölgeye akın etti. Araçlarıyla geçenlerde yol kenarına park edip alışveriş yapmaya kalkınca cadde işlemez hale geldi. Binlerce vatandaş pazara akın edince ne sosyal mesafe kaldı. Ne de pandemi kuralı, bir çok kişinin maskesiz dolaşması virüse adeta davetiye çıkardı.

Öte yandan, www.bursayadairhersey.com sitesinde paylaşılan görüntülere göre pazardaki hareketlilik geçe saat 01.30’a kadar devam etti.

Yorumlar (0)