EYT emeklilik haberleri gelişmeleri yakından takip ediliyor. EYT'nin yasalaşacağı tarih ve EYT emekli maaşları hakkında araştırmalar sürüyor. EYT2de yaş şartı olmayacağı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Peki EYT Meclis'e ne zaman sunulacak, son durum nedir? EYT emekli maaşları ne kadar olacak?

emekli bayram ikramiyesi 1401

EYT MECLİS'E NE ZAMAN SUNULACAK? 

Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT'nin yakında Meclis'e sunulacağını belirtmişti. EYT'nin bu ay içerisinde Meclis'e sunulması bekleniyor.

emekli-3

EYT EMEKLİ MAAŞLARI NE KADAR OLACAK? 

EYT'de kıdem tazminatı detayı merak konusu. EYT'de kıdem tazminatı için işverenlere Kredi Garanti Fonu'ndan (KGF) destek verilecek.Bakan Nebati; " 25 milyar TL kefalet limitini haiz EYT Destek Paketi ile işverenlerimizin EYT sürecinde kıdem tazminatı yükünü hafifletmeyi amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.

eyt düznlemesi

EYT ŞARTLARI NELER? 

EYT'de yaş şartı bulunmayacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. EYT için öncellikle olarak 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olması gerekiyor. EYT'de 5 bin prim gün sayısı şartı ve, kadınlar için 20 yıl sigortalılık süresi, erkekler için ise 25 yıl sigortalılık süresi şartı bulunuyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.