Canik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçedeki kadınlara yönelik yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

HAYATA KATILIYORLAR

Başkan İbrahim Sandıkçı, Canikli kadınlarla gerçekleştirdiği buluşmada 2024-2029 döneminde ilçede kadınlara yönelik hayata geçirilmesi planlanan projelerden bahsetti. Eğitimden, mesleki istihdama kadar her alanda 5 yılda kadınlara yönelik özel projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden İbrahim Sandıkçı, “Hanım kardeşlerimizin sosyal ve mesleki hayata katılımlarını artıran yeni proje ve çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.  

DAHA İLERİ TAŞINACAK

Samsun'da kaza sonrası kaçan araç dehşet saçtı! Polis memuru Orhan Mutlu şehit oldu Samsun'da kaza sonrası kaçan araç dehşet saçtı! Polis memuru Orhan Mutlu şehit oldu

İlçede kadınlara yönelik kazandırdığı projeler Canikli kadınlar tarafından büyük beğeniyle karşılanan İbrahim Sandıkçı, “Görevde bulunduğumuz 5 yılda ilçemizdeki hanım kardeşlerimiz için önemli projelere ve hizmetlere imza attık. Canik’imize 4 yeni Hanım Konağı kazandırdık. Canik Kadın Kooperatifi’ni kurduk. Canik Genç İş Kadını İstihdamı Projesi’ni hayata geçirdik. 5 yılda 3 bin 730 hanım kardeşimize mesleki istidama yönelik sertifikalı mesleki eğitim verdik. 31 Mart’ta ilçemizi daha ileriye taşıyacağımız yeni 5 yıla adım atacağız.  Modern çehresiyle insanını kucaklayan bir Canik’i inşa etmeyi süreceğiz. Hemşehrilerimizin hayır dualarıyla her zaman olduğu şekilde yeni 5 yılda durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde ifade etti. 

Programa ayrıca Canik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan İbrahim Sandıkçı'nın eşi Selma Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Donbay ve kadınlar katıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.