Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, EDS açıklamasında, "EDS'yi kuranlar kasalarına koyacakları paraya bakıyorsa işe yanlış başlamış demektir" dedi

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, "Elektronik Denetleme Sistemi'ne (EDS) ben güvenlik açısından bakıyorum. Eğer EDS'yi kuranlar kasalarına koyacakları paraya bakıyorsa bence işe yanlış başlanmış ve yanlış devam edecek demektir" açıklaması yaptı.

YAPARKEN BİZE SORMUYOR

Atakum ilçesinde kaç tane EDS kurulacağı ve nerelere yapılacağı konusunda bilgisinin olmadığını belirten Deveci, Samsun Medya Grubu'na yaptığı açıklamada:

 "Büyükşehir Belediyesi bu tip işleri yaparken, bize ve bana sormuyor. Ben daha önce bunu Atakum Belediye Meclisi'ne getirdim. Yollarda trafik değil, hem trafiği düzenlemek hem de kentin güvenliğine yönelik orada güvenlik sorunu var. Atakum'da 81 ilden vatandaş var, öğrenci var. Hele hele yazın nüfus 600 binlere çıkıyor. Orada güvenliğin sağlanabilmesi için, özellikle parklarla ilgili talepler vardı, onları dile getirmiştim. Bu işe sadece oradan alınacak pay olarak bakılıyorsa yanlış yapılmış olur."

Samsunlu meclis üyesi Eyüp Büyükbaş hayatını kaybetti Samsunlu meclis üyesi Eyüp Büyükbaş hayatını kaybetti

Ömer Faruk KOCABAŞ-Sedanur AYDIN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.