Ünlü ekonomist Şeref Oğuz cep yakacak zammın detaylarını açıkladı. Akaryakıt fiyatları o tarihte 60 TL olacak. 

23 Nisan'da kargolar çalışacak mı?, Yarın kargolar açık mı? 23 Nisan'da kargolar çalışacak mı?, Yarın kargolar açık mı?

Son günlerde litre fiyatı 45 TL'ye ulaşan mazot için yeni zamlar yolda.

YENİ PARA POLİTİKASI HAKKINDA KONUŞTU

Ünlü ekonomist Şeref Oğuz akaryakıt fiyatlarındaki tahminini duyurdu. Yılbaşından itibaren peş peşe gelen zamlara dikkat çekerek, 60 TL tahminini paylaştı. Tarih vererek yaptığı açıklamada, enflasyon üzerinden değerlendirmelerini aktardı. Enflasyonun artık durdurulamadığını söyleyen Ekonomist Oğuz, "İstediğin kadar tedbirler al şimdi de seçimler geliyor. Şimdi sıkı para politikası var ya, seçimlerden sonra sımsıkı para politikası gelecek." sözlerini kullandı.

BU TARİHE DİKKAT

Ekonomist Şeref Oğuz, motorin fiyatlarına gelen son zamları işaret etti. Litre fiyatı 45 TL'ye yükselen motorinin 1 Nisan tarihinden itibaren 50 - 60 TL'ye kadar yükselebileceğini söyledi. Akaryakıt fiyatlarındaki yükselişin nedeni olarak ise, "Çünkü döviz yükümlülüklerinden giden bir iş olduğunda dolayı." ifadelerini paylaştı.

TÜM ÜRÜNLER ETKİLENECEK

Akaryakıt fiyatlarındaki zam tahmini çiftçileri ve otomobil sahiplerini tedirgin etti. Otomobil sahipleri kontak kapatmayı düşünürken, çiftçiler ise ürünlerini daha pahalıya satmaya başlayacak. Bu durum tüketiciler tarafından endişe oluşturuyor. Akaryakıt zamları sadece manav ve pazarlarda değil ekmek ve diğer tüm ürünlerde zammı da beraberinde getirebilir.

KAYNAK: Eskisehir Net

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.