28 Şubat Davası'nda yargılanan hasta ve ileri yaştaki tutuklu komutanların cezaları, Cumhurbaşkanı kararıyla affedildi. Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, sanıkların kalan cezaları sürekli hastalık ve kocama hali nedeniyle kaldırıldı.

14 GENERALİN HAPİS CEZASI KALDIRILDI

Karara göre, kalan cezaları kaldırılan isimler Fevzi Türkeri, Yıldırım Türker, Cevat Temel Özkaynak, Erol Özkasnak, Çevik Bir, Haci Sülük, Aliefter Aslan, Avni Yılmaz, Sevda Yüksel, Gülbey Sarıoğlu, Süleyman Tuna, Abdulhekim Yılmaz, Çetin Doğan ve Aydan Erol oldu.

Eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir.Eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir.

ADLİ TIP KURUMU RAPORU

Hükümlülerin kalan cezaları, sürekli hastalık, sakatlık ve kocama hali kapsamında bulunduğunu belirten Adli Tıp Kurumu raporu nedeniyle Anayasa'nın 104. maddesinin 16. fıkrası hükmü uyarınca kaldırıldı.

Emekli Orgeneral Çetin Doğan.Emekli Orgeneral Çetin Doğan.

1 MART'TA HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Emekli Orgeneral Çetin Doğan, sağlık sorunları nedeniyle 1 Mart'ta hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneden 22 Nisan'da taburcu edilen 84 yaşındaki Doğan cezaevine gönderilmişti.

ÖZEL-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİNDE ÖNE ÇIKMIŞTI

Geçtiğimiz haftalarda CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan ikili görüşmede, Özel'in talepleri sonucunda 28 Şubat davası sanıkları gündem olmuştu. Erdoğan'ın CHP'ye yönelik iade-i ziyaret yapacağını belirtmesi ve normalleşme sürecine ilişkin çağrılarda bulunmasının ardından alınan af kararı Özel ve Erdoğan arasındaki görüşmeyi yeniden gündeme getirdi.

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte masadaki 4 formül En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte masadaki 4 formül

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Ayşe Çolak