Promosyon ödemelerinin artmasıyla emekliler, "Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır? Son gün ne zaman?" sorularına yanıt arıyorlar. Detaylar haberimizde...

Özel bir bankanın yaptığı emekli promosyon kampanyası, emekli vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Bir hafta önce 5 bin lirayı bulan promosyon ödemeleri, 7 bin 500 liraya fırladı. Promosyon ödemesi almak isteyen emekli vatandaşlar, özel bir bankanın önünde kuyruk oluşturdu. Kampanyadan yararlanmak isteyen emekli vatandaşlar, öğle vaktine kadar kuyruk bekleseler de işlemlerini yaptırmadan bankanın önünden ayrılmadılar. 

Ak Parti'de MKYK toplanıyor! Masada önemli 4 konu var Ak Parti'de MKYK toplanıyor! Masada önemli 4 konu var

"YERİ ŞİMDİDEN HAZIR"

Maaşlarını taşıyan emekli vatandaşların çoğunluğu, devlet bankalarından özel bankaya geçtiklerini belirttiler. Kampanyanın ilaç gibi geldiğini söyleyen emekli vatandaşlar, "Parayı nasıl değerlendireceksiniz?" sorusuna promosyonun yerinin şimdiden hazır olduğunu söylediler.

EMEKLİ MAAŞI BAŞKA BANKAYA NASIL TAŞINIR?

Emekli maaşını aldığı banka ile 3 yıllık taahhüt süresini dolduranlar ve ya yeni emekli olanlar, diledikleri bankaya başvuru yaparak maaşlarını taşıyabiliyorlar. Maaşlarını taşımak isteyen emeklilerin bankaya bildirimde bulunulması gerekiyor. Bu bildirim bankaların şubelerinden veya e-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor.

BAŞVURUDA SON GÜN 31 AĞUSTOS

Promosyon ödemesinden 31 Ağustos 2022 tarihine kadar maaşını üç yıl bankadan almayı taahhüt eden müşteriler faydalanabilecek. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.