Yapılan son değerlendirmelere göre: Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Çorum çevrelerinden başlayarak zamanla Sinop, Amasya ve Tokat ile akşam saatlerinde Samsun çevrelerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Bölgenin güney kesimlerinde 2 ila 4, kuzey kesimlerinde ise 4 ila 6 derece artması bekleniyor.

RÜZGAR: Güneyli yönlerden orta kuvvette, öğle saatlerinden gece saatlerine kadar kuvvetli ve zaman zaman fırtına (51-75 km/saat), yer yer kuvvetli fırtına (75-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde etkisini artırarak, güneyli yönlerden fırtına (51-75 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Fırtınanın bu gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.
DENİZ UYARISI: Batı Karadeniz'de (Kastamonu ve Sinop arası) rüzgarın; doğu ve kuzeydoğu, akşam saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

SAMSUN MERKEZ VE İLÇELERDE HAVA DURUMU

22 Mayıs Çarşamba Samsun hava durumu 22 Mayıs Çarşamba Samsun hava durumu

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.