Tüm araç sahiplerini ilgilendiren zorunlu trafik sigortasında yeni tarifeler belli oldu. Araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası, Temmuz ayı azami prim artış oranı olan yüzde 3,5 kadar arttırılacak. Yeni fiyatlar 1 Temmuz itibarıyla geçerli olacak.

Kısa süre önce, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), zorunlu trafik sigortasında temmuz ayında uygulanacak azami prim artışını yüzde 3,5 olarak belirledi.

SEDDK, zorunlu trafik sigortası primlerinin artış oranını açıkladığı genelgeyi resmen yayımladı. SEDDK tarafından yayımlanan genelgede, “Madde 1-14/07/2007 tarih 26582 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında tarife uygulama esasları hakkında yönetmeliğin geçici 11. maddesinin 2. fıkrası uyarınca 2024 yılı haziran ayında araç grubu ve kullanım türüne göre uygulanan azami primler, 2024 yılı temmuz ayı için yüzde 3,5 artırılarak uygulanır” ifadeleri kullanıldı. SEDKK tarafından yayımlanan bu yeni genelgeye göre uygulama 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak.

IBAN üzerinden ödeme yapanlar yandı! IBAN üzerinden ödeme yapanlar yandı!

ALINTI: KAMUSONHABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER