Yaşlı adam kayalıklardan düştü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde balık tutarken kayalıklardan düşerek yaralanan yaşlı adamın yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu kurtarıldığı öğrenildi. 

Yaşlı adam kayalıklardan düştü
banner1314

Olay Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kırmacı Mahallesi Fener mevkiindeki kayalıklarda gerçekleşti. 

Alınan bilgilere göre,75 yaşındaki Hayri Onay, Kırmacı Mahallesi’ne yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan ve halk arasında İnönü mevkisi olarak bilinen kayalıklarda oltayla balık tutmaya çalışırken dengesini kaybedip düştü.

Yaşlı adamın düştüğünü fark eden aynı bölgede balık tutan gençlerin, durumu 112 sağlık görevlilerine bildirdiği belirtildi. Kırmacı Mahallesi’ne gelen 112 sağlık görevlileri ambulansın olay yerine gidememesi sebebiyle sahil güvenlik ve itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

İtfaiye ekipleri polis ekipleriyle birlikte belli bir noktaya kadar araçla gittikten sonra ormanlık alandan yürüyerek güçlükle yaşlı adamın bulunduğu kayalıklara ulaştı. İtfaiye ekiplerinin bir süre yaralanan yaşlı adamın bilincini açık tutmaya çalıştığı görüldü. Kayalıkların bulunduğu bölgeye gelen sahil güvenlik ekipleri yaralı adamı bota alarak karaya çıkartarak 112 sağlık ekiplerine teslim etti. Ambulansla ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılan yaşlı adamın tedavisi devam ederken kafasında ve boyun kısmında yaralanma gerçekleştiği belirtildi.

Polis olayla ilgili olarak soruşturma başlattı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312