Tekkeköy'e alternatif bulvar: Trafiği rahatlatacak Tekkeköy'e alternatif bulvar: Trafiği rahatlatacak

Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun'u ziyaret eden Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Havva Yurdunuseven Bayzat ve Sayman Veli Kebapcı, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bayzat ve Kebapcı, Uzun ve ekibine başarı diledi. 

AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Başkan Bayzat ziyaret sırasında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafra ilçesi Türbe Mahallesi'nde 1. sınıf tarım arazisine yapılmak istenen, mahkemece yürütmeyi durdurma kararı verilen Sebze ve Meyve Hali projesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. 

TÜRBE MAHALLESİ'NDE BASIN AÇIKLAMASI YAPACAKLAR

Yarın (23 Aralık Cuma) Türbe Mahallesi'nde, SAMÇEP ve üreticilerle birlikte basın açıklaması düzenleyeceklerini kaydeden Bayzat, "En son belediye meclisindeki karara karşı biz geçtiğimiz aylarda yürütmeyi durdurma kararı alınsın istedik. Bu nedenle 3. İdare Mahkemesi'nde dava açtık. Mahkeme yürütmeyi durdurdu. Bununla ilgili 28 Aralık'ta bir keşif yapılacak. Bu keşifte şöyle bir şey var, biz alternatif alanlar önerdik, bu alternatif alanlar gezilecek. Bilirkişilerin olumlu karar vereceğini düşünüyorum. Bundan önce de biz bugün Samsun Çevre Platformu'yla (SAMÇEP) birlikte Türbe Mahallesi'nde bir basın açıklaması yapmayı plandık. Köylülerimizde yanımızda olacaklar. Orası Tarım İl Müdürlüğü'nün de kabul ettiği gibi sulu 1. sınıf tarım arazisidir. Mutlaka ve mutlaka alternatif alan bulunabilir. Bu arazinin kıyımına biz engel olmaya çalışıyoruz. Çünkü telafisi olmayan, hata yapılacak burada. Bir araziyi bir daha yerine koymak mümkün değil. Bunun için de Ziraat Mühendisleri Odası olarak bunun hem takipçisiyiz hem de karşıyız" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.