Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni vergi paketinde, bir dizi önemli düzenleme yer alıyor. Paketin içeriği, bahşiş gelirlerinden kira gelirlerine, para cezalarının artırılmasından yem ve gübredeki KDV istisnasının kaldırılmasına kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARÇLARI GÜNDEMDE 

Ayrıca paketin içerisinde yurtdışı çıkış harcının 3 bin TL olarak belirlenmesi önerisi de yer alacak. Yurt dışı çıkış harçları ile ilgili ise yeni bir gelişme yaşadı.

Şu anda 150 TL olan yurt dışı çıkış harcına bayram sonrasında zam yapılması planlanıyor. Zam düzenlemesinin, TBMM'ye sunulacak olan vergi düzenlemesi paketi içinde yer alması bekleniyor.

YENİDEN DEĞERLENDİRİLMESİ KARARLAŞTIRILDI

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın önerisine göre, yurt dışı çıkış harcı 3 bin TL'ye çıkarılması ve her yıl değerleme oranında artış yapılması önerildi. Ancak bu öneri, kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu ve AK Parti yönetimi tarafından yeniden değerlendirilmesi kararlaştırıldı.

İŞTE GÜNDEMDEKİ RAKAM

AK Parti yönetimi yurt dışı çıkış harcının maksimum olarak 1.000 veya 1.500 TL olmasını öne sürdüklerini aktardı. Son kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı bir değerlendirme toplantısından sonra verileceği ifade edildi.

Uçak yolculuğunda yeni dönem! Tamamen ücretsiz oldu Uçak yolculuğunda yeni dönem! Tamamen ücretsiz oldu

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: TÜRKİYE GAZETESİ