Başkan Yüksel Yıldırım Samsunspor’un Yol Haritasını Çizdi!

Yıldırım'dan Önemli Açıklama!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Yüksel Yıldırım Samsunspor’un Yol Haritasını Çizdi! Başkan Yüksel Yıldırım, “Bu sezon Süper Lig’de oynayacak bir takımın iskeletini yeni hocamız ile birlikte çok yakında kurmak istiyoruz. Geçmişteki hatalardan uzak duracağız” dedi

KARAKTERLİ OYUNCULAR

Yılport Samsunspor Başkanı Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı 10 maddelik açıklamada, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın istifasının ardından, yeni sezonda Samsunspor’u şampiyonluk hedefi ile oynatacak, deneyimli, gençlere önem veren teknik direktör ile çalışacaklarını ve geçmişin hatalarından uzak duracaklarını söyledi. Yıldırım, her şeyden önce karakterli bir oyuncu grubuyla yola çıkacaklarını ve yaş ortalamasında da ciddi anlamda gençleşmeye gideceklerini ifade etti.

GENÇ KADRO

Kadroda yaş ortalamasını aşağıda tutacaklarını belirten Yıldırım, “Samsunspor’u bu sene Karadeniz insanı gibi her maçta inatçı ve vazgeçmeyen bir takım olacak şekilde yaratmak istiyoruz. Bu, artık Samsunspor’un oyun anlayışı ve kültürü olacaktır. Yaş ortalamamızı 26 veya altında tutmak istiyoruz. Bu sezon TFF 1. Lig’de şampiyon olabilmemiz için yaş ortalamamızın daha yukarıda olması gerekmez. Gençlerle devam edelim ve şampiyon olalım isteriz. Bu sezon Süper Lig’de oynayacak bir takımın iskeletini yeni hocamız ile çok yakında kurmak istiyoruz”diye konuştu.

6 BÖLGEYE TRANSER

Hangi mevkilere transfer yapmak istediklerini açıklayan Yıldırım, ” TFF 1. Ligi’ne uygun, Süper Lig’i ve bu Ligi de deneyimlemiş bir stoper almak istiyoruz. Sol ve sağ bek konularında 8-10 oyuncu arasından çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Defansı bu mevkilerde dinamik, süratli, geri ve ileri oyununu devamlı oynayabilen tecrübeli, genç ve yetenekli oyunculardan oluşturmak istiyoruz. Bizim bu fikirlerimizle örtüşen sağ ve sol bekleri almak istiyoruz.”Biz bitti demeden bitmez” felsefesini taşıyan bilerek oynayan, koşan, ısıran, basan, önde ve pozitif oynamayı düşünen bir Samsunspor takımı oluşturmak arzusu içinde transferlerimizi buna göre yapıyor olacağız” ifadelerini kullandı.

KADRO MÜHENDİSLİĞİ

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın istifasından sonra yeni hocayı 2 hafta içerisinde açıklayacaklarını belirten Başkan Yıldırım, “En fazla 2 hafta içinde Samsunspor’a yakışan ve camiayı mutlu edecek iyi ve tecrübeli bir hoca ile sezona başlamak istiyoruz. Süper Lig’de oynayacak bir takımın iskeletini yeni hocamız ile birlikte çok yakında kuracağız. Bu sezon yeni bir takım yaparken; temelimizi doğru ve karakterli oyuncu grubu ile atmamız lazım. Geçmişteki hatalardan uzak duracağız. Deplasmanda kazanmayı bilen, kaybetmeyen, en fazla gol atan ve en az gol yiyen bir takıma dönüşmek için yeni bir kadro mühendisliği yapıyoruz” dedi. Esra VURAL

 

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir