AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan yeniden aday adayı! AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan yeniden aday adayı!

İlk etapta bölgeye 4 TIR battaniye ve gıda malzemesi ile 2 bin 500 ekmek gönderen Yeşilyurt Demir Çelik, Kızılay’a 1 Milyon lira AFAD’a da 2 milyon lira olmak üzere toplam 3 milyon TL nakdi yardım yaptı. Yeşilyurt Demir Çelik, son olarak ihtiyaca göre bölgeye mobil tuvalet ve konteyner ulaştırdıktan sonra İskenderun'a da 300 bin lira değerinde aşevi malzemesi gönderirken, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde başlatılan kampanyaya da 220 bin liralık nakti yardım ile konteyner desteğinde bulundu.

İHTİYAÇLAR BELİRLENİYOR

Yeşilyurt Demir Çelik, Gaziantep ve Kahramanmaraş bölgelerine de gönderilen 500 bin liralık desteğini dün de bir milyon 500 liraya yükseltti. Afetin ilk gününden itibaren bölgeye yapılan yardımları toplamda 7 milyon 500 bin liraya ulaştıran Yeşilyurt Demir Çelik'in, ihtiyaca göre yardımlarına devam edeceği belirtildi. Yapılan açıklamada, birlik ve beraberlik içinde felaketin açtığı yaraların milletçe sarılacağı inancının büyük bir titizlikle muhafaza edildiği görüşüne de yer verildi.

Yapılan gıda yardımları, ekipler tarafından bölgedeki depremzedelere sıcak yemek olarak ulaştırılıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.