Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih dönmez Twitter hesabı üzerinden Karadeniz gazının taşınması için derin denizde boru serim işlemine başlandığını duyurdu.

EN ÖNEMLİ AŞAMAYA GEÇİLDİ

Karadeniz'de Sakarya Gaz Sahası'nda keşfedilen 540 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin kullanıma girmesi için çalışmalar sürüyor.
Büyük heyecana neden olan projede en önemli aşamalardan birine geçildi.

Akaryakıt fiyatlarına üç günde ikinci indirim! Benzin ve motorin... Akaryakıt fiyatlarına üç günde ikinci indirim! Benzin ve motorin...

SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN DUYURDU

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, konuya ilişkin Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Dönmez, Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın taşınması için derin denizde boru serimine başlandığını açıkladı.

DERİN DENİZE BORU SERİMİ BAŞLADI

Bakan Fatih Dönmez, açıklamada, "Karadeniz gazı için dev platform derin denizlerde boru serimine başladı. Sığ deniz boru serim işlemleri tamamlandı. Karadeniz'in 2 bin 200 metre altındaki enerji üssünde çalışmalar 7/24 devam ediyor" ifadelerine yer verdi. Bakan Dönmez'in Twitter paylaşımında boruları derin deniz tabanına yerleştiren 'Castorone' gemisinin görüntüsü de yer aldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN