doğa yataks cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Yeraltı Dünyasının Ünlü İsmi Samsun’da Kardeşinin Cenazesine Katıldı, Gören Telefona Sarıldı

sedat-sahin-samsunda-kardesinin-cenazesine-katıldı
Daha Fazla Göster

Yeraltı Dünyasının Ünlü İsmi Samsun’da Kardeşinin Cenazesine Katıldı, Gören Telefona Sarıldı Yeraltı dünyasının ünlü ismi Sedat Şahin, Hollanda’da kalp krizi sonucu vefat eden kardeşi Nihat Şahin’in (51) Samsun’un Bafra ilçesindeki cenazesine katıldı

Hollanda’da kalp krizi sonucu vefat eden Nihat Şahin’in cenazesi uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanı’na getirildi.

AW431743 02 Ana Manşet

Buradan baba ocağı Bafra’ya getirilen Nihat Şahin’in cenazesi için Kavakpınar Mahallesi’ndeki evinin önünde helallik alındı. Cenaze, helalliğin ardından Alaçam ilçesi Kargılı Mahallesi’nde Gökçeboğaz Camisi’ne götürüldü.

AW431743 01 1 Ana Manşet

CEZAEVİNDEN İZİNLİ KATILDI

Kardeşinin cenazesine kaldığı cezaevinden izinli olarak getirilen Sedat Şahin için geniş güvenlik önlemi alındı. Şahin, geniş güvenlik önlemleri altında cenazeye katılmak üzere Gökçeboğaz Camisi’ne getirildi. Nihat Şahin’in cenazesi burada ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası aile kabristanlığına defnedildi. Mezarlığa Nihat Şahin’in yakınlarının dışında kimse alınmadı. Sedat Şahin mezarlıkta uzaktan taziyeleri kabul ettikten sonra tekrar cezaevi aracıyla mezarlıktan ayrıldı.

AW431743 03 Ana Manşet

SEDAT ŞAHİN KİMDİR?

Samsun’un Bafra ilçesinde dünyaya gelen Sedat Şahin, 1993 senesinde Çağlayan’da bir arabanın içinde vurulan yakın adamları Cihan Kaplan ve Esabil Karataş’a yönelik suikastten sorumlu tuttuğu Hacı Çapan’ın öldürülmesi ile adından söz ettirdi.

Gerçek adı Mehmet Nafi Çapan olan Hacı Çapan, 1996 yılında hastaneden taburcu edildikten sonra vurularak öldürülmüştü. Şahin, sorgun ve haraç alma gibi olayların da aralarında bulunduğu üç ayrı suçtan gıyabi tutuklu olarak uzunca bir süre aranmıştı. Hakkında Bursa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilmiş 6 yıl 11 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Şahin’in Alaattin Çakıcı tarafından desteklendiği iddia edilmişti.

Almanya’da Alman polisi tarafından ortaklaşa yürütülen operasyon sonucunda Berlin’de bulunan ve yeni doğum yapan eşi Buket Erener’in ziyaretine gittiği sırada 22 Eylül 1998’de sahte İtalyan pasaportuyla yakalanan Sedat Şahin, 10 Nisan 2000’de Türk İnterpol görevlilerinin nezaretinde uçakla Türkiye’ye getirildikten sonra 11 Nisan 2000’de hakkında İstanbul DGM’ce verilen “Cürüm işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak” suçundan gıyabi tutukluluğu vicahiye çevrildi.

Sedat Şahin ismi son olarak Saral ailesi ile yeniden gündeme geldi. Bu olayı soruşturan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla başlatılan Sahra operasyonunda, Sedat Şahin’in de aralarında bulunduğu 53 kişi yakalandı ve bunlardan 20’si tutuklandı. Telefon dinlemelerindeki şifreler çözülünce Şahin’in talimatıyla Hüseyin Saral’ın öldürüldüğü iddianamede yer alınca Sedat Şahin için 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Saral ailesiyle Sedat Şahin arasında yaşanan bu gerginliğin sonucunda birçok çatışma yaşandı. Son olarak araya Sami Hoştan girerek tarafları barıştırdı.

Mart 2005’te tahliye olan Sedat Şahin, bir gün sonra İstanbul’da düzenlenen operasyon 30 adamıyla birlikte yeniden gözaltına alındı. Şahin, Kadıköy’de bir işyerinin kurşunlanması, bir kişinin öldürülmesi ve silahlı çatışmaya girilmesi olaylarından tekrar tutuklanarak cezaevine konuldu.

AW431743 04 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir