Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasıyla, Eris varyantı Türkiye'de 9 kişide görüldüğü belirtilmişti. Savaşcı, "Laboratuvar çalışmalarında aşıdan kaçabildiği belirtildi. Yani aşıdan kaçabilir. Vücut bunu farklı bir virüs olarak da algılayabilir. Bu sefer belirtiler biraz daha ağır seyredebilir. Ülkemizde de vakalar olacaktır mutlaka. Mutlaka PCR’ın kış döneminde artırılması lazım" dedi.

Diğer yandan ZOE Sağlık Çalışmasına göre Omicron'un en yaygın beş belirtisi açıklandı. Peki, pirola varyantı nedir, belirtileri nelerdir? Pirola varyantı hangi ülkelerde var?

PİROLA VARYANTI NEDİR?

Yüksek oranda mutasyona uğramış yeni Kovid varyantı Pirola , Birleşik Krallık'ta vakaların hızla arttığını gördü ve Birleşik Krallık hükümetini sonbahar aşılarına teşvik etti.

Pirola veya BA.2.86, bu yaz ortaya çıkan en son Omicron türü olup, aşılardan kaçmayı kolaylaştırabilecek 34 mutasyona daha sahip olması uzmanlar arasında endişelere yol açıyor.

PİROLA VARYANTI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Pirola, Omicron'un bir türüdür. ZOE Sağlık Çalışmasına göre Omicron'un en yaygın beş belirtisi şunlardır:

Burun akması

Asgari ücret pazarlığı başladı! Bakan Işıkhan'dan milyonları umutlandıran sözler Asgari ücret pazarlığı başladı! Bakan Işıkhan'dan milyonları umutlandıran sözler

Baş ağrısı

Yorgunluk (hafif veya şiddetli)

Hapşırma

Boğaz ağrısı

PİROLA HANGİ ÜLKELERDE VAR?

Pirola şu ana kadar dünya çapında 15 ülkede tespit edildi . içermek:

Danimarka
Fransa
Amerika Birleşik Devletleri
İsveç
Tayland
İsrail
ispanya
Kanada
Portekiz
Avustralya
Almanya
Güney Kore
Japonya

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.