ANITA ÇELENK BIRAKILDI 

İlköğretim Haftası dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Anıta çelenk sunumu ile başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

"HEYECAN İÇERİSİNDEYİZ"

Törende konuşan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, "2023-2024 yılı eğitim ve öğretim yılımız bugün itibarıyla açıldı. Aslında geçen hafta okul öncesi sınıflarımız, 1. sınıflarımız ve meslek liselerimizin 9. sınıflarına biz uyum eğitimlerine başlamıştık. Ama bugün tabii ilimiz genelindeki tüm öğrencilerimizle tüm gençlerimizle okullarımızda buluşmanın heyecanı içerisindeyiz. İlimiz genelinde yaklaşık 21 bin öğretmenimizle 280 binin üzerinde öğrencimizle eğitim-öğretim süreçleri tamamlanacak. Bu noktada eğitim-öğretim yılımızda tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Velilerimizle hep birlikte çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için ortak çalışma noktasında da duygularımızı paylaşmak istiyoruz” dedi.

Samsun'da "Gazi Komutan" Tümgeneral Davut Alâ sevince ortak oldu Samsun'da "Gazi Komutan" Tümgeneral Davut Alâ sevince ortak oldu

16 BİN 1. SINIF ÖĞRENCİSİ EĞİTİME DEVAM ETTİ 

Sabah saatlerinde 100 binlerce öğrenci ilk ders zilinin çalması ile birlikte yeni eğitim-öğretim sezonuna başladı. Ayrıca geçen hafta uyum eğitimine başlayan 16 bin 1. sınıf öğrencisi de normal eğitime devam etti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.