M.A. ve annesiyle tahliye sırasında asansörde mahsur kalan 4 kişilik Çelik ailesinin, dumandan etkilendiği belirtildi. Çelik ailesi fertleri hayati tehlikesi kaydıyla, hastaneye kaldırılırken, M.A. ve annesi de hazırda bekletilen ambulansta tedavi oldu. Alevlerin ise itfaiye ekipleri tarafından söndürüldüğü belirtildi.

Bugün saat 17.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Hastane Caddesi'ndeki 10 katlı binanın 1'inci katında yangın çıkarken, 1'inci kattaki dairede oturan M.A., evlerinde belirlenemeyen nedenle yangına sebep oldu. Alevleri fark eden aile fertleri yangına müdahale etmek isterken, alevlerin hızla büyümesi üzerine itfaiye ve polise haber verildi. Evi tahliye ederken dumandan etkilenen M.A. ve annesi, hazırda bekletilen ambulansta tedavi edildi.

ELEKTRİKLERİN KESİLMESİYLE MAHSUR KALDI

Dumanların binayı sarması üzerine apartman sakinleri de binayı tahliye etmeye başladı. 8'inci katta oturan Necdet Çelik, eşi, kızı ve torunu da asansörle inerken, elektriklerin kesilmesiyle mahsur kaldı.

Ekipler tarafından kurtarılan ve dumandan etkilenen Çelik ailesi fertleri hayati tehliye kaydıyla ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Alevler ise itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.