Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

Yalnız Yaşayan Erkeklerin Kan Değerleri İncelendi! Araştırmanın Sonucunu Öğrenen…

featured

Yalnız Yaşayan Erkeklerin Kan Değerleri İncelendi! Araştırmanın Sonucunu Öğrenen… Yapılan bir araştırma sonucu yalnız yaşayan erkekleri yakından ilgilendiriyor. Araştırma sonucu ve detayları…

yanliz erkek 1 Sağlık

Danimarka’daki Kopenhag Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından gerçekleştirilen çalışmada, yalnız yaşayan erkeklerin kan değerleri incelendi. Uzmanlar, yalnız yaşayan erkeklerin vücutlarında daha yüksek iltihap görüldüğünü belirledi.
Danimarka’da gerçekleştirilen araştırma, bir anda bilim dünyasının gündemi haline geldi. Ülkenin başkentinde yer alan Kopenhag Üniversitesi’nden araştırmacılar, yalnız yaşamanın, erkeklerin sağlık durumunu nasıl etkilediğini merak ederek önemli bir çalışmaya imza attı.

“TEK BAŞINA ETKEN DEĞİL AMA ETKİSİ BÜYÜK”

Yalnız yaşayan erkeklerin kan değerleri üzerinde gerçekleştirilen çalışma sonucunda, uzun yıllar yalnız yaşayan erkeklerin vücutlarındaki iltihap düzeylerinin, ilişkisi olan erkeklere göre daha yüksek olduğu belirlendi. Uzmanlar, iltihap düzeyinin sadece tek yaşamayla ilgili olmadığını ancak etkisinin büyük olduğunu vurguladı.

yanliz erkek 2 Sağlık

4 BİN 800’DEN FAZLA ERKEK İNCELENDİ

Kopenhag Üniversitesi sosyal tıp bölümünden Rikke Lund ve Dr. Karolina Koch Davidsen öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmada, Kopenhag Yaşlanma ve Midlife Biobank’tan gelen veriler doğrultusunda 48-62 yaş arası 4 bin 800 erkeğin değerleri incelendi. Çıkan sonuçlar, bilim dünyasında büyük şaşkınlığa neden oldu. Diğer yandan çalışmanın hazırlıklarının uzun yıllardır devam ettiğinin altı çizildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.