doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

WhatsApp’tan Şaşkına Çeviren Adım!

whatsapptan-saskina-ceviren-adim
Daha Fazla Göster

WhatsApp’tan Şaşkına Çeviren Adım! WhatsApp’ta grup özelliğinin kaldırılması gündemde. Sosyal ağın kullanıcılarının sık kullandığı özellik olan grup mesajlaşmalarında değişikliğe gidiyor. Alternatif yeni özellik sunmayı planlayan WhatsApp’tan resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, en çok kullanılan özellikleri arasında yer alan grup mesajlaşmasıyla ilgili radikal bir değişikliğe hazırlanıyor. Şirketin “Topluluk” adını verdiği yeni özelliğin WhatsApp gruplarının yerini alabileceği belirtildi. Ancak resmi bir açıklama yok.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp’ta dikkat çeken değişiklikler üzerinde çalışılıyor. Şu anda test aşamasında olan değişiklik hayata geçirilirse, “WhatsApp grupları” tarihe karışabilir. Fakat bunun yerine “Topluluk” adı verilen özellik hazırlanıyor. Yine de “Topluluk” adı verilen bu geliştirmenin ardından WhatsApp grupların kalkıp kalkmayacağı ise henüz net değil.

BİR O KADAR DA ŞİKAYET VAR

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çok kullanılan ancak bir o kadar da şikayete neden olan WhatsApp gruplarına alternatif yeni bir özellik için kolları sıvadı. Uygulamanın en son beta sürümü v2.21.21.6’da tespit edilen bu özelliğe Topluluk adı veriliyor.

RESMİ AÇIKLAMA HENÜZ YOK

Halen testleri devam eden özelliğin WhatsApp gruplarının yerini alabileceği konuşuluyor. Ancak bu konuda resmi bir açıklama yok.

İSMİ DE DEĞİŞEBİLİR

Kod dizelerine bakan yazılımcılar hem Gruplar hem de Topluluk özelliğinin birlikte devam edeceğini düşünüyor. Bir başka düşünce ise grupların adının topluluk olarak değiştirileceği yönünde.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir