Avrupa seyahatleri, vizesiz gidilebilen ülkelerin sayısının artmasıyla daha da popüler hale geliyor. Aydinlik.com.tr olarak Türkiye'den sadece pasaportla gidilebilen ve son yıllarda turist akınına uğrayan 6 Avrupa ülkesi hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler için bu içeriği hazırladık hazırladık.

1. Makedonya

Balkanlar'ın güneyinde yer alan Makedonya, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla dikkat çekiyor. Ohrid Gölü, Matka Kanyonu ve Pelister Milli Parkı gibi doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Makedonya, aynı zamanda Osmanlı ve Bizans dönemlerinden kalma tarihi yapılarıyla da ziyaretçilerini cezbediyor.

2. Sırbistan

Türkiye'ye komşu olan Sırbistan, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkıyor. Başkent Belgrad'da Kalemegdan Kalesi ve Nikola Tesla Müzesi, Novi Sad'da Petrovaradin Kalesi ve Sremski Karlovci şarapları gibi görülmeye değer yerleri bulunuyor.

3. Karadağ

Akdeniz'in incisi olarak nitelendirilen Karadağ, doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor. Adriyatik Denizi'ne kıyısı olan ülkede Kotor Körfezi, Durmitor Milli Parkı ve Biogradska Gora Ormanı gibi doğal alanlar ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

4. Kosova

Samsun'da parkta kanlı olay! 4 kişi saldırdılar Samsun'da parkta kanlı olay! 4 kişi saldırdılar

Balkanlar'ın en küçük ülkelerinden biri olan Kosova, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkıyor. Prizren şehri, Osmanlı döneminden kalma camileri ve kiliseleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca Brezovica Kayak Merkezi de ülkenin önemli turistik destinasyonlarından biri.

5. Bosna Hersek

Türkiye'ye komşu olan Bosna Hersek, tarihi dokusuyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Başkent Saraybosna'da Latin Köprüsü, Eski Şehir Bölgesi ve Srebrenica Anıt Mezarlığı gibi görülmeye değer yerler bulunuyor.

6. Arnavutluk

Adriyatik Denizi'ne kıyısı olan Arnavutluk, doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Butrint Antik Kenti, Berat Kalesi ve Valbona Vadisi gibi yerler ülkenin önemli turistik destinasyonları arasında yer alıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.