Vakıflar Genel Müdürlüğü her yıl ortaöğretim ve yükseköğretimdeki öğrencilere eğitim yardımı olanağı tanıyor. 2023-2024 eğitim yılı VGM burs başvuruları aşağıda belirtilen tarihlerde alınacak olup burs başvuru, başvuru değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılacak. Peki, VGM burs başvuruları ne zaman 2023, nasıl yapılır? 

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN 2023?

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik vereceği bursun başvuru takvimini duyurdu.

Asgari ücret zammı için kritik gün! Pazarlık masasında bir ilk Asgari ücret zammı için kritik gün! Pazarlık masasında bir ilk

Ortaöğrenim eğitim yardımı başvuruları 1 Ekim tarihinde başlayacak ve 15 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek.

2023-2024 VGM BURSU NE KADAR, KAÇ TL?

2023-2024 eğitim yılında Ekim ayından itibaren ortaöğrenim eğitim yardımı miktarı aylık 750,00 TL, yükseköğrenim burs miktarı ise aylık 1.250,00 TL olarak belirlenmiştir.

Genel Müdürlüğümüzce verilen eğitim yardımı/burs hizmeti aşağıdaki mevzuat çerçevesinde yerine getirilmektedir.

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları için öğrencilerin herhangi bir Vakıflar Genel Müdürlüğü kurumuna belgelerle müracaat etmesine gerek bulunmuyor.

Başvuru işlemleri yukarıda bulunan tarihlerde vgm.gov.tr adresinden gerçekleştirilecek. Öğrencilerin eğitim bilgileri, ekonomik durumu, iletişim bilgileri ve diğer bilgileri içeren formlar başvuru sırasında internet üzerinden doldurulacak ve teslim edilecek. Gerçeğe aykırı bilgi ve belge ile başvuranların müracaatları geçersiz sayılacak.

KİMLER YARARLANAMAZ?

Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı alanlar,

Kamu kurumlarından karşılıksız burs alanlar,

Vakıflar Genel Müdürlüğünden Muhtaç aylığı alan öğrenciler,

Anasınıfı okuyan öğrenciler,

Özel okul öğrencileri,

Açık öğretim lisesi öğrencileri,

Açık öğretim meslek lisesi öğrencileri,

Açık öğretim ortaokulu öğrencileri

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.