doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Kamera Kayıtları İncelendikçe, Vezirköprü’de Gözaltına Alınanların Sayısı Artıyor!

vezirkoprude-gozaltina-alinanlarin-sayisi-artiyor-3009
Daha Fazla Göster

Kamera Kayıtları İncelendikçe, Vezirköprü’de Gözaltına Alınanların Sayısı Artıyor! Vezirköprü ilçesi’nde arazi toplulaştırma eyleminde belediye binasını taşladıkları gerekçesiyle 11 kişi daha gözaltına alındı

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde arazi toplulaştırma kararına karşı çıkan yöre halkının traktörlerle şehir merkezine girdiği olayda, yolu kapatan ve belediye binasını ve makam aracını taşlayan kamera kayıtlarından tespit edilen 11 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

WhatsApp Image 2021 09 27 at 11.54.48 1536x1152 1 Ana Manşet

Kamera kayıtlarının incelenmesinin devam ettiği, gözaltına alınanların sayısında artış olabileceği gelen bilgiler arasında.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde Vezirköprü İlçesi’nde toplulaştırma kararına karşı çıkan öfkeli vatandaşlar, yolu trafiğe kapatarak belediye binası önünde bir araya gelmiş ve belediye binasını taşlamıştı. Bölgeye çok sayıda jandarma ve polis ekipleri sevk edilmiş, polis öfkeli kalabalığa biber gazı ve copla müdahale etmişti. Olayın ardından Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye almış, olaylara karıştığı gerekçesiyle 8 eylemci gözaltına alınmış, 2’si tutuklanmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir