doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

İlçe Savaş Alanına Dönmüştü! Vezirköprü Belediye Başkanı Edis’ten İlk Açıklama

edisten-ilk-aciklama-2809
Daha Fazla Göster

İlçe Savaş Alanına Dönmüştü! Vezirköprü Belediye Başkanı Edis’ten İlk Açıklama Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, dün belediye binasının taşlandığı eylemle ilgili arazi toplulaştırma çalışmalarında belediyenin bir sorumluğunun ve yetkisinin, olmadığını söyledi

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, dün belediye binasının taşlandığı protestolarla ilgili yaptığı açıklamada, “Arazi toplulaştırma işinin gerek temelinde gerekse de uygulamasında Vezirköprü Belediyesi’nin yetkisi, sorumluluğu, fiili, ilgisi, gözetim ve denetim yetkisi yoktur” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 28 at 15.29.11 Ana Manşet

“DERİNDEN ÜZDÜ”

Samsun’da dün Vezirköprü İlçesi’nde arazi toplulaştırma kararına karşı çıkan yöre halkı, traktörlerle şehir merkezine girip, yolu kapatarak ve belediye binasını taşladı. Polisin biber gazı ve copla müdahale ettiği olayla ilgili Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, meclis üyelerinin de katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, yaşananların kendilerini derinden üzdüğünü söyledi.

“BELEDİYE HEDEF HALİNE GETİRİLDİ”

Vezirköprü İlçesi’ne bağlı 24 mahalle sınırları içerisine alınarak Sulama Alanlarında Arazi Düzenlemesine Dair Tarım Reformu Kanunu kapsamında uygulama alanı ilan edildiğini dile getiren Edis, “Tarım ve Orman Bakanlığı, DSİ kontrolünde 19 Ocak 2017 tarihinde de işin ihalesi DSİ tarafından yapılmış 08.03.2018 tarihinde sözleşmesi imzalanmış, 14.03.2018 tarihinde de DSİ görevlilerince ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılarak işe başlanılmıştır. Yaklaşık 3,5 yıl önceden bu yana, bu uygulama ilçemizde devam etmektedir. Görüldüğü üzere arazi toplulaştırma işinin gerek temelinde gerekse uygulamasında Vezirköprü Belediyesi’nin yetkisi, sorumluluğu, fiili, ilgisi, gözetim ve denetim yetkisi yoktur. Gerçek durum buyken, olayların ve çalışma alanındaki bir takım olayların uygulama sorunlarının genel olarak, gerçek bağlamdan saptırılarak, bir takım art niyetli kimselerce, basit siyasi çıkarları uğruna, sorumluluğun Vezirköprü Belediye Başkanlığı olduğu dillendirilmeye başlanmış ve Vezirköprü Belediye Başkanlığı şiddet içerikli olayların hedefi haline getirilmiştir ne yazık ki” dedi.

“İLKEL SALDIRGANLIĞI KINIYORUZ”

Belediye ve başkanlık makamı, göreve başladığı tarihten itibaren maddi ve manevi tüm imkanlarıyla zaman ile mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet etme çabası içerisinde olmuştur” diyen Edis, “Bu, seçimde de kendini göstermiştir. Bu azimkar gayretlerimizi örseleyen, mülkiyeti tüm belde vatandaşlarına, ilçeye ait kamu binasına ve araca zarar vermek kamu görevi ifa eden asker, polisimize tüm güvenlik görevlilerimiz ve belediye personelimize yönelten yasal hiçbir gereklilikle bağdaşmayacak, ilkel saldırganlığı şiddetle kınıyoruz. Bizler, Vezirköprü Belediyesi olarak düne kadar olduğu gibi her zaman milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğimizi hiçbir koşulun halkımızdan aldığımız hizmet, görev ve yetki aşkına engel olamayacağını kamuoyuna sunarız “ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir